Muflon
Muflona si se srnkou nespletete, je to totiž divoká ovce! Díky tomu s ním v kuchyni nakládáme stejně jako s jehněčím. Pokud máme celé zvíře, neodolatelné bude napíchnuté na rožni a grilované v celku. Připravíme z něj i skvělý masový štrúdl s kozím sýrem podle našeho videa.
Daněk a jelen
Z kulinářského hlediska se daněk i jelen zpracovávají stejně. Hřbet je výborný pečený v celku, plece se hodí na guláš a z kýty jsou skvělé steaky. Výborně se k nim hodí typické kombinace chutí pro zvěřinu. Velkou parádu uděláte s jelení roládou na víně s povidly a bramborovými šiškami nebo kýtou s omáčkou z portského vína s houbami a bramborovými plackami. Připravit ji můžete ale i na známější způsob na smetaně, podobně jako svíčkovou.
Srnec
Srnec je sice menší, ale má z běžné zvěřiny to nejjemnější maso. Bezpochyby největší delikatesou je pečený hřbet. Zkuste ho zabalit do kapustového listu a podávat s pohankou a omáčkou z portského vína. Nebo ho opečte napřírodno a přidejte k němu černý kořen a pyré ze sladkých brambor. Ze dalších částí připravte třeba fantastické srnčí na smetaně.
Kanec
Maso divokého prasete se dá dlouho dusit, a tak je jako dělané na vynikající omáčky plné chuti. Nejpopulárnější je bezpochyby guláš a recepty na smetaně. Z krkovice na víně připravíme legendárního kance se šípkovou a pokud jste zrovna nasbírali čerstvé lišky (houby) v lese, rozhodně musíte zkusit ragú z divočáka na česneku.
Zajíc
Z menší divoké zvěře se často můžeme setkat se zajícem. Inspirovat se zde můžeme velkým počtem receptů na králíka, který se připravuje podobně. Můžeme ho podusit na víně se švestkovou omáčkou, upéct na smetaně, konfitovat, připravit malé řízečky a nebo připravit klasicky na černo.
Kachna a bažant
Z pernaté zvěře se dostaneme nejčastěji k divoké kachně nebo bažantovi. Obojí se skvěle hodí k nadívání a jsou považované za velké delikatesy. Taková nádivka se sušeným ovocem v divoké kachně a nebo houbová nádivka z čerstvých lesních hub v bažantovi ohromí každého strávníka.