Vodní meloun

Vodní meloun, pochází z čeledi tykvovitých. Ovoce je kulaté a dokáže dosahovat impozantních rozměrů. Slupka melounu je tmavozelená se světlejšími proužky. Dužina ovoce je obvykle červeno-růžová, ale v obchodech se můžeme setkat i s vnitřkem žluté barvy. V dužině se většinou nacházejí plochá, tmavá jadérka.

Jaké má vlastnosti?

Konzumace melounu má příznivý vliv na organizmus. Meloun obsahuje více než 90 % vody. Má močopudné vlastnosti, proto se doporučuje konzumovat osobám, které trpí chorobami močových cest. Meloun obsahuje lykopen - látku, která chrání organizmus před vznikem nádorů. Lykopen se nachází v červeném ovoci a pravděpodobně obnovuje zničené buňky. Toto ovoce příznivě ovlivňuje svaly po těžké námaze, protože z nich odstraňuje škodlivé látky. Jadérka příznivě ovlivňují trávicí soustavu.

Jak ho kupovat?

Při koupi celého melounu je třeba pořádně zkontrolovat slupku - měla by být tmavozelená, čerstvá, bez poškození.

Zajímavost

Citrulin, který je obsažen v melounu, rozšiřuje cévy. Látka má podobné účinky jako složka jedné z oblíbených modrých tabletek pro pány. Proto pokud chcete mít úspěšný intimní život - jezte melouny!

 

Nutriční hodnoty ve 100 g ovoce:

• Energetická hodnota - 30 kcal

• Bílkoviny - 0,61 g

• Sacharidy - 7,1 g

• Tuky - 0,15 g

NENECHTE SI UJÍT NOVÉ RECEPTY ROMANA PAULUSE, PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NAŠEHO NEWSLETTERU

Pravidelná dávka inspirace, tipů a triků i upozornění na zajímavé články v Magazínu Kuchyně Lidlu přímo do vaší e-mailové schránky.

PŘIHLÁSIT SE K ODBĚRU