Roman Paulus
Doba přípravy30 min.

Rychlokvašky

Nakládané okurky jsou výborná specialita, ale jejich hlavní nevýhodou je, že si na ně většinou musíte poměrně dlouho počkat. Pro takové případy jsou skvělým řešením tzv. rychlokvašky, které můžete mít hotové už za pouhý týden. Šéfkuchař Roman Paulus natočil video návod, jak rychlokvašky připravit. Naučíte se, jak namíchat solný nálev i jak okurky správně připravit na nakládání. Nakonec oceníte i pár šéfkuchařových osvědčených tipů a za týden si budete moct začít pochutnávat!


SDÍLEJTE RECEPT S PŘÁTELI
RYCHLÁ NAVIGACE CO BUDETE POTŘEBOVAT POSTUP
Zvolte počet porcí:
1

Využijte novou funkci Kuchyně Lidlu a navolte si počet porcí, které se chystáte uvařit. Automaticky vám spočítáme potřebné suroviny a vy ušetříte čas.

Rozvar

  • 1 l vody
  • 30 g soli

Nakládání

  • okurky
  • čerstvé vinné listy
  • snítky kopru
  • hořčičné semínko
  • křen
  • párátko/jehla
  • zavařovací sklenice (1l)

POSTUP

Sklenice důkladně vymyjeme, ideálně několik minut vyvaříme. V hrnci svaříme vodu se solí a následně necháme vychladnout. 

Tip: Množství nálevu přizpůsobte množství okurek. Vždy však dodržujte poměry surovin.

Okurky dobře omyjeme, osušíme a jehlou či špejlí několikrát propícháme. Na dno sklenice vložíme vinné listy, naskládáme maximum okurek, ochutíme koprem, hořčicovým semínkem a oloupaným křenem nakrájeným na silnější plátky. Jako poslední opět přikryjeme vinnými listy a zalijeme vychladlým rozvarem. 

Tip: Na jednu sklenici použijte 2 vinné listy, 4 silnější plátky křenu, 1 lžičku hořčičného semínka a větvičku čerstvého kopru.

Veškeré suroviny musí být celé ponořené v nálevu. K tomu si můžeme dopomoci špejlemi, které se vzpříčí ve sklenici. Pokud bychom používali kvašák, zatížíme klasickým způsobem.

Okurky nezavíráme. Víko necháme pootevřené, aby kvašení mohlo probíhat. 

Necháme pracovat zhruba týden při pokojové teplotě, zakryté utěrkou.

Hotové rychlokvašky už můžeme uzavřít a skladovat v lednici až 2 měsíce.

Přehrát recept

OHODNOŤTE RECEPT

BUDE SE VÁM HODIT

NEJNOVĚJŠÍ RECEPTY

NENECHTE SI UJÍT NOVÉ RECEPTY ROMANA PAULUSE, PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NAŠEHO NEWSLETTERU

Pravidelná dávka inspirace, tipů a triků i upozornění na zajímavé články v Magazínu Kuchyně Lidlu přímo do vaší e-mailové schránky.

PŘIHLÁSIT SE K ODBĚRU