Doba přípravy30 min.

Pečená kuřecí kůže

Křupavá kuřecí kůže je jedna z těch nejlepších pochoutek, které se vám může dostát. Šéfkuchař Roman Paulus proto připravil video návod na pečené kuřecí kůže. Zjistíte, jak kůži správně připravit i jak ji dobře zatížit, aby se při pečení nezkroutila. Hotové můžete podávat jen jako kuřecí chipsy, ale skvěle doplní i různé další recepty. Dobře si budou rozumět s kuřecími prsy připravenými metodou sous-vide, s kuřetem na paprice, případně poslouží jako náhrada slaniny v mnoha zeleninových salátech.

SDĹEJTE RECEPT S PŘÁTELI
RYCHLÁ NAVIGACE CO BUDETE POTŘEBOVAT POSTUP
Zvolte počet porcí:
1

Využijte novou funkci Kuchyně Lidlu a navolte si počet porcí, které se chystáte uvařit. Automaticky vám spočítáme potřebné suroviny a vy ušetříte čas.

  • kuřecí kůže
  • sůl

POSTUP

Plech vyložíme pečicím papírem (nebo silikonovou podložkou) a na něj rozprostřeme jednotlivé kusy kuřecí kůže. Přikryjeme ještě jednou vrstvou pečicího papíru a zatížíme hlubším pečicím plechem.

Pečeme v troubě rozpálené na 160 °C asi 30 min. 

Tip: Pečenou kůži osolte těsně před podáváním. Neosolenou v uzavřené krabičce ji můžete skladovat až dva dny v lednici, kde zůstane stále křupavá.

Jak využít pečenou kuřecí kůži?

Využijete ji k dozdobení caesar salátu namísto vypečené slaniny či jako křupavou kůžičku k vařenému, dušenému či konfitovanému masu.

Hodí se i jen tak k ujídání během oblíbeného filmu nebo sportovního utkání.

Přehrát recept

OHODNOŤTE RECEPT

BUDE SE VÁM HODIT

NEJNOVĚJŠÍ RECEPTY

NENECHTE SI UJÍT NOVÉ RECEPTY ROMANA PAULUSE, PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NAŠEHO NEWSLETTERU

Pravidelná dávka inspirace, tipů a triků i upozornění na zajímavé články v Magazínu Kuchyně Lidlu přímo do vaší e-mailové schránky.

PŘIHLÁSIT SE K ODBĚRU