Kuchyne Lidlu
podívejte se na video

Rychlý, jednoduchý a strašně moc dobrý! Takový je krém ze šlehačky a mascarpone, který připravil šéfkuchař Roman Paulus. Ve video receptu ukazuje, jak správně našlehat smetanu i jak použít želatinu k tomu, aby i tak lehký krém dobře držel tvar. Kromě krému se naučíte naaranžovat jednoduché, ale velmi efektní dortíky z Red Velvet piškotu nebo korpusu ze špenátového těsta. A pokud nejsou dortíky vaše parketa, ukáže vám Roman Paulus to, jak z krému, ovoce a piškotového těsta připravit pohár.

Recept na krém z mascarpone a mini dortíčky

Potřebujeme:  kuchyňský robot, metlička, stěrka, cukrářský sáček, zdobicí špičky

Suroviny:

Krém:

 • 600 g smetany (33 % tuku)
 • 100 g moučkového cukru
 • 250 g mascarpone
 • 8 g želatiny v plátcích

Dortíčky:

 

Postup:

Smetanu i mascarpone vyndáme 15 minut předem z lednice, aby měly stejnou pokojovou teplotu. Plátky želatiny namočíme do studené vody.

Smetanu s cukrem vyšleháme do tuha, ale dáváme pozor, abychom ji nepřešlehali.

Ručně metličkou přimícháme mascarpone a důkladně rozmícháme.

Namočenou želatinu rukou vyždímáme, přendáme ji do malého rendlíku a rozpustíme. Přidáme k ní asi dvě lžíce připraveného krému, důkladně rozmícháme a následně přilijeme do zbylého krému. Důkladně promícháme.

 

Jak připravit mini dortíčky?

Připravíme si korpus na red velvet a mechový dort podle triků Kulinářské akademie Lidlu. Krém z mascarpone si nandáme do cukrářského sáčku s ozdobnou špičkou.

 • Jednoporcový dortík
  • Z korpusu vykrojíme 3 stejně velká kolečka (7–10 cm, vykrajovat můžeme i obyčejnou skleničkou). Na první kolečko naneseme krém, zamáčkneme do něj malé nebo pokrájené ovoce, přiklopíme druhým kolečkem, opět naneseme krém, přidáme ovoce, přiklopíme třetím kolečkem a navrch naposledy ozdobně naneseme krém. Ozdobíme ovocem a posypkou vytvořenou rozdrobením odkrojků korpusu.
 • Dortová jednohubka
  • Z korpusu vykrojíme malé kolečko (asi 4 cm), na které naneseme krém ze sáčku s ozdobnou špičkou. Dozdobíme pokrájeným lesním ovocem a drobenkou z rozdrobeného korpusu.
 • Mechový dezert do skleničky ze zbytků korpusu
  • Do skleničky vrstvíme ovoce, zbytky nalámaného korpusu (zde skvěle zužitkujete odkrojky z dortíků) a krém z mascarpone. Vršek ozdobíme opět ovocem, piškotovou drobenkou a nezapomeneme ani na čokoládové ozdoby a lístky máty.

 

Komentáře (0)

zobrazit vše

Newsletter
Přihlásit se

Newsletter

Pokud si přejete dostávat informace o akcích a novinkách z kuchynelidlu.cz, zadejte svou e-mailovou adresu.