Roman Paulus
Doba přípravy1 hod.

Čokoládové ozdoby

Každý z nás už určitě viděl čokoládové ozdoby různých tvarů, díky kterým se dezerty, zákusky a dorty mění na málá umělecká díla. Ve své kuchyni je může připravit každý, kdo bude dodržovat jednoduchá pravidla. Chcete se naučit, jak snadno nazdobit dort nebo zákusky jako mistr cukrář? Pokud ano, podívejte se na naše video! Navíc se dozvíte, co je temperování čokolády a jak na něj. Nechte se inspirovat naším trikem a své hosty překvapte perfektně zdobenými dezerty. Určitě ze stolu zmizí dřív, než donesete kávu.
SDÍLEJTE RECEPT S PŘÁTELI
RYCHLÁ NAVIGACE CO BUDETE POTŘEBOVAT POSTUP
Zvolte počet porcí:
1

Využijte novou funkci Kuchyně Lidlu a navolte si počet porcí, které se chystáte uvařit. Automaticky vám spočítáme potřebné suroviny a vy ušetříte čas.

  • Kvalitní hořká čokoláda
  • Mikrovlnná trouba, pečicí papír, cukrářské rádýlko, špachtle

POSTUP

Čokoládu nalámeme na menší kousky do misky a pomalu rozehříváme v mikrovlnné troubě. Necháme ji zahřát vždy 10-15 vteřin a poté důkladně promícháme a opakujeme. Čokoláda se rozpouští zejména díky nahřáté misce a její finální teplota v roztavené formě by měla dosahovat 29-32 °C.

První druh ozdoby vznikne tím, že naneseme lžičkou čokoládu na pečicí papír a poté lehce rozmázneme.
Druhou variantu – mřížku budeme nanášet pomocí cukrářského sáčku nebo kornoutku vytvořeného z pečicího papíru. Naplníme, ustřihneme špičku a na papír vytvážíme nepravidelné linky, které se spojí do dekorativní mřížky.
Třetí možností je čokoládový plát. Ten vytvoříme tak, že vylijeme větší množství čokolády na připravený podklad a pomocí špachtle ji rozetřeme na pravidelný plát. Necháme lehce zatuhnout (ne však úplně) a nakrájíme na požadované tvary pomocí rádla či nahřátého nože. Předkrájené necháme plně zatuhnout.

Hotové ozdoby necháme vychladnout a skladujeme při pokojové teplotě v uzavřené nádobě. Z pečicího papíru sloupneme ideálně až těsně před použitím.

Přehrát recept

OHODNOŤTE RECEPT

NEJNOVĚJŠÍ RECEPTY

NENECHTE SI UJÍT NOVÉ RECEPTY ROMANA PAULUSE, PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NAŠEHO NEWSLETTERU

Pravidelná dávka inspirace, tipů a triků i upozornění na zajímavé články v Magazínu Kuchyně Lidlu přímo do vaší e-mailové schránky.

PŘIHLÁSIT SE K ODBĚRU