Skořice zahřeje i uzdraví

Skořice zahřeje i uzdraví

Teplota na teploměru neustále klesá a ještě chvíli klesat bude. Lidské tělo je sužováno chladem, a proto hledáme všemožné způsoby, jak se zahřát. Topení je samozřejmě super, ale podpořte ho i přírodními produkty. Sáhněte třeba po skořici, která má schopnost prohřát celý organismus. Právě proto je pravděpodobně nejtypičtějším kořením Vánoc, ale vlastně celého zimního období.

Víte, jak se skořice pěstuje? Vyrábí se z aromatické kůry skořicovníků, stálezelených tropických stromů na Srí Lance nebo také na Jávě, v Indii a na Seychelách. Kůra skořicovníku se suší, poté balí do svitků.
SDÍLEJTE RECEPT S PŘÁTELI

Skořice pro zdraví

Skořice je pro naše zdraví hotový poklad, má jen jednu vadu – konzumujeme jí málo. Ještě lepších výsledků je pak dosahováno, pokud konzumujete skořici společně s medem. Chcete-li však dosáhnout dobrých výsledků, je nutné konzumovat skořici pravidelně a dlouhodobě, za 3 dny nic nespasíte.

Co tedy skořice dokáže?

Mozek

Konzumací skořice se zlepšuje paměť a zvyšuje pozornost. Mimo jiné je to prevence proti Alzheimerově chorobě.

Antibiotikum

Bakterie a viry nemají proti skořici žádnou šanci, což oceníte zejména v podzimním období. Také ve chvíli, kdy už vás bacil dostal a jste nachlazení nebo trpíte infekcí močových cest, nepodceňujte sílu skořice a užívejte ji s medem a citronovou šťávou. Už za 2 dny se budete cítit mnohem lépe.

Zažívání

Skořice s medem vám dokáže ulevit, trpíte-li bolestmi žaludku a působí preventivně proti vzniku žaludečních vředů. Navít dokáže tělo zbavovat nadbytečných tukových zásob a tím snižuje i hladinu cholesterolu.

Únava

Cítíte se permanentně bez energie? Zkuste skořicovo-medovou vzpruhu – skořice a med v poměru 1:1. Cukr obsažený v medu navrací tělu vitalitu a obnovuje síly. Trpíte-li únavou dlouhodobě, „dopujte“ se skořicí a medem pravidelně.

Skořice pro krásu

Nejen zdraví, ale i krásu nám dokáže navrátit právě skořice. Následující řádky potěší hlavně ženy:

Krásná pleť

Skořice působí blahodárně na pleť. Na strie i celulitidu používejte krémy s obsahem skořice, díky svým antibakteriálním účinkům zmírňuje i dopady akné. Připravte si pastu z medu a skořice, aplikujte před spaním na pupínky a ráno omyjte teplou vodou.

Štíhlá linie

Pravidelná konzumace skořice s medem zabraňuje ukládání tuků a podporuje metabolismus, což nemůže mít za následek nic jiného než udržení štíhlé linie.

Skořice v kuchyni

Na závěr ta nejpříjemnější část – budeme jíst. Skořice má přirozeně jemně sladkou chuť, proto se hodí na přípravu dezertů. Připravte si třeba voňavé rolky, což je moučník z kynutého těsta provoněný skořicí. Ta úplně stačí, aby z toho moučníku učinila slast. Tradiční větrníky z cukrárny se připravují z odpalovaného těsta, pudinkového krému a šlehačky, malé větrníky z Lidl Cukrárny voní po skořici a jsou polité čokoládou.

Skořice příjemně provoní také nápoje – horkou čokoládu nebo svařené víno. Osvědčenou dvojku tvoří s jablky nebo hruškami. Takový štrúdl by nebyl bez skořice nic. Hodí se ale i do jiných moučníků - palačinek, perníku, nebo mrkvového dortu. Vybrat si můžete ale i úplně jiný moučník – navštivte naši Lidl Cukrárnu zde.

Ačkoli má nasládlou chuť, hodí se skořice i do slaných pokrmů. Dobře se kombinuje třeba s římským kmínem, zázvorem, muškátovým oříškem nebo kurkumou, čehož využívá zejména arabská kuchyně. V našich končinách přidává nejedna hospodyňka skořici do rajské, znáte tento fígl?

Pokud máte skořici rádi, ochutnejte masové kuličky s ragú z dýně. Tento recept je nabitý zeleninou a kořením, která vás v chladných dnech opravdu zahřeje. A jak už je nasnadě, chuťově bude ladit i s ovocem, vyzkoušejte recept na kuřecí prsa s nektarinkami.

Myslete na svoje zdraví a dopřejte si skořici. Zas až taková oběť to nebude, co myslíte?

NEJNOVĚJŠÍ RECEPTY

DALŠÍ ČLÁNKY Z MAGAZÍNU

NENECHTE SI UJÍT NOVÉ RECEPTY ROMANA PAULUSE, PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NAŠEHO NEWSLETTERU

Pravidelná dávka inspirace, tipů a triků i upozornění na zajímavé články v Magazínu Kuchyně Lidlu přímo do vaší e-mailové schránky.

PŘIHLÁSIT SE K ODBĚRU