Využijte novou funkci Kuchyně Lidlu a navolte si počet porcí, které se chystáte uvařit. Automaticky vám spočítáme potřebné suroviny a vy ušetříte čas.
Ze surovin na vývar (oleje, cibule, kořenové zeleniny, pórku, divokého koření, listové petržele, soli a vody) si připravíme várku, přivedeme do varu a maso v ní vaříme asi 2 hodiny do měkka. Po uvaření maso vyndáme, vývar přecedíme a kořenovou zeleninu nakrájíme na menší kousky a dáme stranou k masu.
Tip: Detailní video jak připravit vývar najdete v triku Kulinářské akademie Lidlu zde.
V rendlíku s rozpuštěným máslem zpěníme nadrobno nakrájenou cibuli a česnek, zalijeme smetanou a svaříme na požadovanou hustotu.
Přidáme rozmražený, vyždímaný a lehce pokrájený špenát, osolíme, opepříme a krátce prohřejeme.
Brambory upečeme v rozehřáté troubě ve slupce „do tvrda“ (neměly by být upečené do měkka, díky tomu zůstanou po nastrouhání trochu mazlavé). Necháme trochu vychladnout, oloupeme a nastrouháme nahrubo. Osolíme a plníme do kulatého tvořítka, lehce udusáme a vytvoříme požadovaný tvar. Opečeme z obou stran v pánvi s rozpáleným olejem dozlatova.
3 vejce uvaříme natvrdo (10 minut ve vroucí vodě) a 3 syrová vejce rozdělíme bílky a žloutky.
Chléb namočíme v mléce a vyždímáme. Přidáme natvrdo vařená vejce, vývar, hořčici, 3 žloutky, sůl, pepř a rozmixujeme. Do vzniklé hmoty pomalu zamixujeme i olej. Podle potřeby dochutíme a nakonec posypeme nasekanou pažitkou.
Tip: Podrobné video na vídeňskou pažitkovou omáčku najdete v triku Kulinářské akademie Lidlu.
Vařenou plec nakrájíme na plátky a podáváme zalitou vývarem i s kořenovou zeleninou. Zvlášť servírujeme rösti, špenát a vídeňskou pažitkovou omáčkou.