Využijte novou funkci Kuchyně Lidlu a navolte si počet porcí, které se chystáte uvařit. Automaticky vám spočítáme potřebné suroviny a vy ušetříte čas.
Jehněčí kolena osolíme, opepříme a v rozpálené pánvi s rostlinným olejem opečeme ze všech stran. Posuneme je v pánvi stranou a na volnou část přidáme na kostičky nakrájenou mrkev, celer a petržel, později najemno posekanou cibuli, řapíkatý celer na kousky a celé oloupané stroužky česneku.
Jakmile jsou kolena zatažená ze všech stran, vyndáme je a vložíme do připraveného pekáče.
Do pánve přidáme rajčatový protlak, krátce restujeme a přilijeme víno. Ochutíme čerstvými bylinkami, novým kořením, bobkovými listy a svaříme asi na polovinu objemu. Posléze přidáme silný vývar demi-glace a celý obsah pánve nalijeme ke kolenům do pekáče. Přikryjeme alobalem a pečeme v troubě rozpálené na 160°asi 1,5 hodiny.
Po upečení kolena vyndáme na talíř a výpek přecedíme přes kovové sítko do hrnce. Zeleninu můžeme lehce propasírovat. Omáčku v hrnci ještě krátce vaříme, aby měla intenzivnější chuť a nakonec ji zjemníme lžící másla.
V pánvi s rozehřátým olivovým olejem zpěníme najemno nasekanou šalotku, přidáme čerstvý špenát, osolíme, opepříme a krátce restujeme. Hotový vyndáme na papírovou utěrku a necháme okapat.
Bramborovou kaši připravíme podle videa Kulinářské akademie Lidlu zde.
Jehněčí koleno servírujeme s bramborovou kaší, připraveným špenátem a omáčkou, kterou můžeme dát i zvlášť do mističky. Do kostí na ozdobu naaranžujeme snítku bylinek.