Kuchyne Lidlu

Blog

Domácí pečivo z kynutého těsta

Zapojte se do diskuze

Napište svůj komentář

Nechcete každé ráno chodit do obchodu pro čerstvé pečivo, ale nedokážete si představit den bez křupavé housky? Máte chuť na řecký oběd nebo „hambáč“ k večeři, ale nechce se vám mezi lidi? Rozumíme vám! A proto jsme připravili 5 chutných receptů z kynutého těsta, které se v následujících dnech rozhodně budou hodit.

Čerstvé pečivo k snídani

Voňavé, křupavé a ještě teplé houstičky k snídani? Žádný problém! Podívejte se na video recept na velikonoční jidáše, kde vyhlášený šéfkuchař Roman Paulus ukáže krok po kroku, jak takovou dobrotu připravit. A víte, co je na nich nejlepší? Těsto můžete zadělat večer, nechat přes noc kynout v lednici a ráno housky už jen upéct. Hned ten den o něco lépe začíná, co myslíte?

Dopolední laskomina

Honí vás dopoledne mlsná? To chce českou klasiku v podobě kynutých koláčů. Do kynutého těsta jsme přidali sádlo a náplň udělali z perníčků, jablek a pudinkového prášku. Ovšem záleží jen na vás, zdali nás budete následovat, nebo raději zvolíte tradiční koláče s povidly, makovou, ořechovou nebo tvarohovou náplní. V každém případě si pochutnáte.

Stylový oběd

Rychlý oběd v podobě pita chleba naplněného oblíbenými surovinami je skvělý nápad. Maminka do něj může dát lehký zeleninový salát s vejcem a chilli majonézou, tatínek pořádnou nálož vepřové kýty a děti třeba jenom šunku a sýr. S domácím pita chlebem podle našeho receptu potěšíte všechny.

Chutná svačinka

Co zakousnout k odpolední kávě? Co takhle kynuté bochánky s náplní z arašídového másla, podávané s čokoládovou polevou a sypané sekanými ořechy. Zlatavé těsto voní už na dálku a pro naše končiny neobvyklá náplň si rychle nachází svoje stoupence. Ořechové máslo a hořká čokoláda si totiž skvěle rozumí.

Světová večeře

Dali byste si k večeři něco pořádného, plného šťavnatého masa a do čeho se můžete s chutí zakousnout? Trhané vepřové maso v domácí hamburgerové housce je jasná volba. Nadýchané bulky si můžete připravit předem, posypat oblíbeným sezamem nebo i jinými semínky a naplnit čím se vám zlíbí. Nesmí však chybět porce lahodného masa, oblíbená omáčka a trocha zeleniny „aby se neřeklo“ 😉. Už se vám sbíhají sliny?

Vybrali jste si mezi našimi nápady? Ať už jste naprostý začátečník, nebo zkušený domácí pekař z našich receptů na kynutá těsta si jistě vyberete. Napište nám do komentářů, jak se vám dílo povedlo. Přejeme dobrou chuť a křupavou snídani 😉.

Komentáře (0)

zobrazit vše

Newsletter
Přihlásit se

Newsletter

Pokud si přejete dostávat informace o akcích a novinkách z kuchynelidlu.cz, zadejte svou e-mailovou adresu.