Roman Paulus

Jak vykostit kuře na plnění či roládu

Proč by někdo chtěl, aby vykostěné kuře vypadalo stejně jako před vykostěním? Třeba proto, aby ho pak naplnil nebo z něho připravil výbornou kuřecí roládu! Návod na precizní vykostění kuřete, aby neztratilo svůj původní tvar, připravil šéfkuchař Roman Paulus. Naučíte se, kudy správně vést řezy, jak hladce vytahovat kosti i jak výsledné kuře připravit na pečení s nádivkou. Dozvíte se i triky, díky kterým budete moct připravit i skvělou kuřecí roládu, která bude rovnoměrně vysoká a která bude obsahovat v každém plátku všechno, co má.

SDÍLEJTE RECEPT S PŘÁTELI
RYCHLÁ NAVIGACE CO BUDETE POTŘEBOVAT POSTUP
Zvolte počet porcí:
1

Využijte novou funkci Kuchyně Lidlu a navolte si počet porcí, které se chystáte uvařit. Automaticky vám spočítáme potřebné suroviny a vy ušetříte čas.

POSTUP

Celé kuře bez hlavy a drobů otočíme na břicho. 

Nejprve oddělíme křídla v kloubu, aby nejmasitější část zůstala na těle. Podél páteře nařízneme a následně maso seřezáváme podle žeber tak, aby na kostře bylo co nejméně zbytků, ale abychom neporušili kůži.

Jakmile se dostaneme ke křídlu, v ramenním kloubu ho prořízneme. Lopatku u páteře seřízneme tak, aby zůstala na kostře a nikoli v masité části.

Jakmile se dostaneme ke stehnu, kyčelní kloub vykloubíme a prořízneme. Stejně postupujeme i z druhé strany.

Když dorazíme k prsním svalům, postupujeme velmi opatrně, abychom neprořízli kůži mezi prsy. Můžeme si pomoci i drobným seškrabáváním masa z prsní kosti. Pokud nám na mase zůstane kousek chrupavky nevadí to, drobné opravy dočistíme později dle potřeby.

Následně vykostíme vrchní (větší) kost ze stehna. Nožem obřezáváme, dokud se nedostaneme ke kloubu, který prořízneme.

Nadívané kuře:

Na mase nám zůstane po jedné kosti na křídlech a stehnech (aby drželo tvar), jinak je zcela vykostěné. Takto připravené se hodí k plnění nádivkou a po upečení pohodlně porcujeme.

Kuřecí roláda:

Na maso na roládu vykostíme i spodní kosti stehen a odřízneme celá křídla. Naklepeme, naplníme a zarolujeme směrem od stehen k hlavě. Maso je zcela bez kostí a po upečení můžeme krájet na plátky.

Tip: Veškeré kosti, kůži a odřezky z porcování nevyhazujeme, ale dáváme stranou, případně zamrazíme na později. Připravíme z nich například výborný domácí vývar.

Přehrát recept

OHODNOŤTE RECEPT

BUDE SE VÁM HODIT

NEJNOVĚJŠÍ RECEPTY

NENECHTE SI UJÍT NOVÉ RECEPTY ROMANA PAULUSE, PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NAŠEHO NEWSLETTERU

Pravidelná dávka inspirace, tipů a triků i upozornění na zajímavé články v Magazínu Kuchyně Lidlu přímo do vaší e-mailové schránky.

PŘIHLÁSIT SE K ODBĚRU