Tradice ve smažení zeleniny pochází z asijské kuchyně. V Číně se zelenina smaží velice krátce. Na pánev se dá opravdu malé množství oleje a za stálého míchání zeleninu smažíme, ovšem ne příliš dlouho, aby zůstala křupavá.
Zeleninu můžeme i fritovat, tzn. smažit ve velkém množství oleje. Nejdříve ji můžete namočit do marinády nebo obalit v těstíčku. Cuketa nebo lilek se výborně hodí do trojobalu. Abychom zvýraznili chuť, můžeme do strouhanky přidat trochu strouhaného kokosu.
Když smažíme zeleninu, musíme pamatovat na to, že:
- zeleninu smažíme podle její váhy a tvrdosti – nejdříve na pánev dáme tu zeleninu, která vyžaduje delší dobu smažení (např. mrkev), a teprve potom přidáme tu lehčí s kratší dobou smažení (např. klíčky, cibuli, špenát);
- smaženou zeleninu podáváme ihned po její úpravě (neohříváme ji nebo opětovně nesmažíme);
- pokud smažíme v hlubokém oleji, musíme ho rozehřát na teplotu 130 - 180°C;
Beránek patří na velikonoční stůl stejně jako malovaná vajíčka nebo mazanec. Než si na něm pochutnáte, užijte si pastvu pro oči. Kromě tradičního…
Hledáte inspiraci, co upéct na Velikonoce? Vyzkoušet můžete sladké pečivo, které se tradičně připravuje v evropských zemích během tohoto svátečního…
Ačkoli jsou Velikonoce oslavou zmrtvýchvstání Ježíše Krista, jsou zároveň ozvěnou pohanských svátků a oslav příchodu jara. Název vychází ze spojení…