Kuchyne Lidlu

Blog

Tradiční pokrmy španělské kuchyně

Zapojte se do diskuze

Napište svůj komentář

Když se rozhodujete, kam pojedete do zahraničí na dovolenou nebo na výlet, co vás nejvíce zajímá? Památky, architektura, kultura nebo touha ochutnat místní gastronomické speciality? Nás zajímají místní speciality, proto jsme si pro vás na tento týden připravili pár tipů o španělské kuchyni.

Typická španělská kuchyně si zakládá hlavně na čerstvosti všech surovin, ze kterých jsou pokrmy připravovány. Pokud si ceníte kvalitních produktů a toužíte ochutnat čerstvě ulovené ryby a mořské plody, Španělsko by se mělo stát cílem některé z vašich cest. A nebo jste už ve Španělsku byli a chcete si zavzpomínat a připomenout chuť tamních specialit? Vařte spolu s námi a pište svoje komentáře a postřehy! Společně vytvoříme seznam pokrmů, které ve Španělsku prostě musíte ochutnat.

Na začátek – tapas!

Jelikož jsme na začátku naší kulinářské cesty, připravíme si tapas. Tapas je druh předkrmu, který je ve Španělsku velmi oblíbený. Servíruje se v různých podobách – topinky, kousky uzenin a sýrů, lehce připravené mořské plody nebo malé masité pokrmy. Ve španělských restauracích si můžete vždy koupit a ochutnat tolik druhů tapas, kolik zvládnete. Většinou budete platit za kus. Naopak pro domácí přípravu je tapas velmi jednoduché a vhodné jídlo pro návštěvy a rychlé letní večeře.  

Už jste někdy tapas ochutnali? Máte tipy, které rozhodně nesmíme vynechat? Budeme rádi, když nám je napíšete do komentářů. Pokud tapas chcete ochutnat a připravit si ho doma, vyzkoušejte recept Kuchyně Lidlu na tapas podle receptu Marcela Ihnačáka. Příprava není vůbec těžká, stačí kvalitní šunka a křupavé pečivo.

Tapas se šunkou Serrano

Marcel, jako opravdový mistr kuchyně, samozřejmě tento recept na tapas trochu ozvláštnil. Inspirace a příprava tohoto receptu je jedno velké kreativní dobrodružství.  Pokud se budete přesně držet receptu, nezklame vás – křupavé pečivo se zeleninovou směsí z paprik, oliv a petrželky ukryté pod aromatickou šunkou Serrano vás okouzlí.

Tapas s mořskými plody

Ačkoliv se může zdát, že mořské plody jsou těžké na přípravu, není tomu tak. Často stačí pouze odvaha vyzkoušet něco nového. Problém bývá spíše v našich geografických podmínkách mořské plody získat čerstvé. Jejich příprava nebývá složitá a skládá se z malého množství surovin. Pokud byste rádi vyzkoušeli mořské plody v kombinaci s tapas, inspirovat se můžete v Kuchyni Lidlu receptem Marcela Ihnačáka na tapas s mořskými plody.  

Hlavní chod

Španělská kuchyně se neskládá pouze z předkrmů, jak mohlo vyznít z první části článku. Jedním z nejoblíbenějších hlavních chodů ve Španělsku je paella. Svou přípravou je velice podobná italskému rizotu. Skládá se hlavně z rýže, šafránu a vývaru. Doplnit ji můžete libovolnými mořskými plody a masem. Nezapomeňte i na zeleninu - skvěle se hodí hrášek, kukuřice nebo paprika. Podává se přímo v pánvi, ve které byla připravená. Ve Španělsku můžete najít pánve na paellu opravdu obrovských rozměrů, ve kterých kuchaři tento pokrm připravují i pro několik desítek osob najednou.

Je také paella jedním z vašich oblíbených španělských jídel? Jaká jídla ze španělské kuchyně máte rádi vy?  

Dezert

Churros

A co se ve Španělsku jí jako dezert? Samozřejmě churros – těsto stříkané cukrářským sáčkem přímo do vroucího oleje. Je to taková španělská verze klasických koblížků. Jejich vnější vrstva je příjemně křupavá a uvnitř jsou měkké a vláčné. Stačí je jen pocukrovat nebo servírovat s čokoládovou omáčkou. Když je ochutnáte, zbudou Vám jen dvě možnosti – buď si sbalíte kufry a odcestujete za nimi do Španělska nebo vyrazíte do Lidlu pro potřebné suroviny a připravíte si je podle našeho receptu sami doma. Jak se rozhodnete?

 

Komentáře (0)

zobrazit vše

Newsletter
Přihlásit se

Newsletter

Pokud si přejete dostávat informace o akcích a novinkách z kuchynelidlu.cz, zadejte svou e-mailovou adresu.