Vejce uvaříme natvrdo a rýži v osolené vroucí vodě podle návodu. Kešu v pánvi nasucho orestujeme.
Tip: Pro výraznější chuť zkuste rýži uvařit v zeleninovém nebo masovém vývaru. Jak na něj se dozvíte v tricích Kulinářské akademie Lidlu.
Ve velké pánvi rozpálíme přepuštěné máslo, na kterém postupně orestujeme najemno nasekanou cibuli, nastrouhaný zázvor a česnek. Ochutíme římským kmínem, bobkovým listem, drceným kardamomem, skořicí, drceným a mletým chilli (podle chuti), kari kořením, kurkumou, stvolem citronové trávy a semínky černé hořčice. Jakmile máme na barvu orestovaný základ, přidáme nakrájená čerstvá rajčata se lžící jogurtu.
Následné přidáme vařenou basmati rýži, promícháme, přidáme kari listy, nasekanou mátu, koriandr a pandanové listy. Dochutíme solí a mletým pepřem.
Co jsou to Pandanové listy?
Jedná se o travinu používanou v kuchyni jižní Asie. Do pokrmu se dávají natrhané na menší kusy a při konzumaci se z jídla vyndají. Listy zanechávají unikátní jemnou lehce nasládlou chuť a trávovité aroma. Prodávají se čerstvé, avšak v českých podmínkách narazíte spíš na mražené, a to v obchodech s asijskými specialitami. Používají se i k ochucení dezertů, drinků nebo výrobu džemů.
Díky jejich jemné a málo výrazné chuti je lze při vaření vynechat.
Servírujeme v hlubokém talíři, posypané rozinkami, restovanými kešu ořechy, smaženou šalotkou a natvrdo vařenými vejci. Tradičně se vejce ještě po oloupání osmaží.
Tip: Dle chuti je možné přidat i krevety či kuřecí kousky.
Orientační nutriční hodnoty (1 porce): 514 kcal, 22 g bílkovin, 45 g sacharidů, 26 g tuků.