Roman Paulus

Jak vykostit kýtu ze zvěřiny

Ať už máte kýtu jelení, dančí, nebo třeba srnčí, vykostit je všechny můžete podle stejného návodu. A nejlépe podle toho, který natočil šéfkuchař Roman Paulus. Naučíte se, jak správně z masa odřezat šlachy, blány i kosti tak, abyste z kýty dostali úplné maximum. Uvidíte i jaké kusy masa vám při tzv. bourání vzniknou – spodní a vrchní šál, váleček i ořech. Maso ze zvěřinové kýty je pak skvělé například špikované na smetaně nebo jako steak či řízek.

SDÍLEJTE RECEPT S PŘÁTELI
RYCHLÁ NAVIGACE CO BUDETE POTŘEBOVAT POSTUP
Zvolte počet porcí:
1

Využijte novou funkci Kuchyně Lidlu a navolte si počet porcí, které se chystáte uvařit. Automaticky vám spočítáme potřebné suroviny a vy ušetříte čas.

POSTUP

Jako první odřízneme koleno. Ostrým nožem zařízneme maso v oblasti kolene, následně v kloubu zalomíme a prořízneme přes chrupavku. Koleno můžeme vykostit a použít na guláš nebo na ragú, případně jej můžeme péct i v celku.

Kýtu otočíme a vyndáme stehenní kost. Řežeme podél blan a postupně obnažujeme kost, až ji celou vyřízneme. Pokud na kýtě máme ještě pánevní kost, odřízneme ji stejným způsobem.

Tip: Klouby, kosti a odřezky nevyhazujeme, ale připravíme z nich výborný zvěřinový vývar.

Maso po blánách rozebíráme na menší části. Šlachovitý zbytek kolene přidáme k masu na guláš, dále oddělíme spodní šál, vrchní šál s válečkem, ořech a malý ořech. Všechny 4 části kýty používáme velmi podobně. Můžeme je grilovat, péct v celku, nakrájet steaky či řízky, nebo je našpikujeme a uvaříme na smetaně.

Přehrát recept

OHODNOŤTE RECEPT

BUDE SE VÁM HODIT

NEJNOVĚJŠÍ RECEPTY

NENECHTE SI UJÍT NOVÉ RECEPTY ROMANA PAULUSE, PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NAŠEHO NEWSLETTERU

Pravidelná dávka inspirace, tipů a triků i upozornění na zajímavé články v Magazínu Kuchyně Lidlu přímo do vaší e-mailové schránky.

PŘIHLÁSIT SE K ODBĚRU