Roman Paulus

Jak stáhnout zvěřinu

Zvěřina je výborné maso a věřte, že vám bude chutnat o to víc, když si ho připravíte sami od úplného začátku. Přesně pro tyto případy natočil šéfkuchař Roman Paulus seriál o přípravě zvěřiny. Tentokrát je na řadě stahování masa. Zjistíte, jak stáhnout vysokou (tak lidé často označují jelena), ale i daňka, srnce nebo další zvěř. U stahování kance z kůže byste totiž postupovali obdobně. Nakonec vás překvapí, že stahování zvěře je poměrně snadná záležitost a kromě trochy cviku a ostrého nože vyžaduje jen dost trpělivosti s postupným odřezáváním šlach.

SDÍLEJTE RECEPT S PŘÁTELI
RYCHLÁ NAVIGACE CO BUDETE POTŘEBOVAT POSTUP
Zvolte počet porcí:
1

Využijte novou funkci Kuchyně Lidlu a navolte si počet porcí, které se chystáte uvařit. Automaticky vám spočítáme potřebné suroviny a vy ušetříte čas.

  • trojnožka
  • ostrý stahovací nůž

POSTUP

Abychom mohli stahovat z kůže, zvíře by již mělo viset na trojnožce, být bez hlavy a vyvržené.

Ostrým nožem nařízneme kůži na kýtách a obřízneme u šlach, za které zvěř visí. Následně stahujeme silou od shora dolů a odřezáváme potřebná místa od masa a šlach. Stejně postupujeme na druhé zadní noze. 

Prodloužíme řez na břiše až k řitnímu otvoru, abychom snadněji oddělili kůži ze zadních nohou.

U dutiny břišní nejprve oddělíme kůži na břiše a žebrech a následně přistoupíme k zadní straně zvěře a pokračujeme ve stahování směrem od ocasu. Ten nestahujeme, ale oddělíme (rozřízneme mezi obratli) a necháme v kožešině. 

Jakmile se dostaneme k plecím, nařízneme na nich kůži podobně, jako jsme to udělali u zadních nohou. Stahujeme stále stejným způsobem a postupujeme směrem ke krku, který stáhneme jako poslední.

Tip: Stejným způsobem stáhnete daňka, jelena, srnce, muflona i divočáka.

Přehrát recept

OHODNOŤTE RECEPT

BUDE SE VÁM HODIT

NEJNOVĚJŠÍ RECEPTY

NENECHTE SI UJÍT NOVÉ RECEPTY ROMANA PAULUSE, PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NAŠEHO NEWSLETTERU

Pravidelná dávka inspirace, tipů a triků i upozornění na zajímavé články v Magazínu Kuchyně Lidlu přímo do vaší e-mailové schránky.

PŘIHLÁSIT SE K ODBĚRU