Využijte novou funkci Kuchyně Lidlu a navolte si počet porcí, které se chystáte uvařit. Automaticky vám spočítáme potřebné suroviny a vy ušetříte čas.
Do misky vložíme rozdrobené droždí, pár lžic vlažného mléka, špetku cukru, 1 lžící zakysané smetany a trochu hladké mouky a důkladně promícháme.
Tip: Lívance můžeme připravit i ze směsi špaldové a hladké mouky.
Přidáme vejce a těsto osolíme. Zbylou mouku a mléko přidáváme postupně a vymícháme hladké těsto. Necháme na teplém místě asi 10 minut kynout. Lívance pečeme v rozehřáté pánvi s kapkou oleje z obou stran dozlatova.
Tip: Takovýmto lívancům se říká „bliny“. Jsou oblíbené hlavně ve východní Evropě, v polské nebo židovské kuchyni. Tradičně se připravují z pohankové mouky nebo ze směsi pohankové a žitné mouky.
Z omytého a osušeného lososa odstraníme šupiny, osolíme a opepříme. Lososa opečeme v rozehřáté pánvi na troše oleje nejprve kůží dolů. Můžeme přitlačit obracečkou, aby se kůže opekla rovnoměrně. Jakmile je kůže lososa křupavá, otočíme a opékáme dále. Na konec pokapeme lososa citronovou šťávou, přidáme máslo a necháme chvíli odpočívat.
Zbylou zakysanou smetanu smícháme s nasekanými bylinkami a nastrouhanou citronovou kůrou, osolíme a opepříme.
Lososa servírujeme s lívanci, dresinkem a listy rukoly.