Roman Paulus
Doba přípravy45 min.

Ovocné tyčinky s jedlým papírem

Ovocné tyčinky jsou skvělou svačinkou, když potřebujete rychle doplnit cukry a tím pádem i energii. Nemusíte si je ovšem kupovat, jednoduše si je zvládnete připravit sami doma a šéfkuchař Roman Paulus vám ukáže, jak na to. Potřebujete opravdu jen pár surovin a navíc je můžete odměňovat podle chuti. Základem jsou ořechy a sušené ovoce – šťavnaté švestky, meruňky, jablka, mango, ananas, datle, prostě jakékoliv, co vám zrovna přijde pod ruku. Vše stačí dohromady rozemlít v lepkavou hmotu, kterou vyválíte a z obou stran přilepíte na jedlý papír. Po nějaké chvíli v lednici můžete plát rozkrájet na tyčinky a zabalit je dětem do školy nebo sobě do práce.

SDÍLEJTE RECEPT S PŘÁTELI
RYCHLÁ NAVIGACE CO BUDETE POTŘEBOVAT POSTUP
Zvolte počet porcí:
26

Využijte novou funkci Kuchyně Lidlu a navolte si počet porcí, které se chystáte uvařit. Automaticky vám spočítáme potřebné suroviny a vy ušetříte čas.

  • 70 g vlašské ořechy
  • 70 g pekanové ořechy
  • 60 g para ořechy
  • 200 g datle bez pecky
  • 200 g sušené švestky
  • jedlý papír

POSTUP

Do mixovací nádoby postupně odvážíme vlašské, pekanové a para ořechy. Uzavřeme víkem, zvolíme program manuální vaření a mixujeme 10 vteřin na stupeň 10.

Následně do nádoby přidáme datle a sušené švestky (znovu můžeme využít funkci váhy), přiklopíme víkem a znovu mixujeme na stupeň 10, tentokrát po dobu 17 vteřin. 

Hmotu vyndáme na list pečicího papíru, přikryjeme druhým listem a rozválíme asi na tloušťku 0,5 cm nebo velikost jedné A4. Na každou stranu hmoty vložíme jedlý papír a společně necháme alespoň 30 minut v lednici odležet. 

Tip: My použili bílý jedlý papír velikosti A4, ale vy můžete zvolit jinou velikost i potištěný jedlý papír například ve tvaru bankovek či s oblíbenými postavičkami.   

Nakrájíme a skladujeme v lednici v uzavřené nádobě.

Orientační nutriční hodnoty (1 tyčinka): 100 kcal, 1 g bílkovin, 11 g sacharidů, 5 g tuků.

Přehrát recept

OHODNOŤTE RECEPT

BUDE SE VÁM HODIT

NEJNOVĚJŠÍ RECEPTY

NENECHTE SI UJÍT NOVÉ RECEPTY ROMANA PAULUSE, PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NAŠEHO NEWSLETTERU

Pravidelná dávka inspirace, tipů a triků i upozornění na zajímavé články v Magazínu Kuchyně Lidlu přímo do vaší e-mailové schránky.

PŘIHLÁSIT SE K ODBĚRU