Kuchyne Lidlu
podívejte se na video

O úspěchu sladkých knedlíků rozhoduje hlavně těsto. Musí být lehké, tvarohové a s trochou dětské krupice. Trochu hůře se formuje, takže buďte trpěliví. Knedlíky můžete naplnit různým ovocem, např. jahodami, meruňkami nebo švestkami. Na konec je nezapomeňte posypat moučkovým cukrem a polít rozpuštěným máslem. Tuto klasickou úpravu můžete ovšem nahradit čokoládovou nebo ovocnou omáčkou. Ovocné knedlíky se hodí jako sladký hlavní chod nebo jako dezert ke kávě či odpolednímu čaji.

Komentáře (7)

 • Host

  Host
  přidáno před 206 dny
  Kolik se tam čeho dává?

  odpověď

 • Host

  Host
  přidáno před 208 dny
  A ještě jednou k Vaší odpovědi na Lenčin komentář. V uvedeném receptu chybí ta dětská krupice, o které pan Paulus ve videu hovoří.

  odpověď

 • Tomáš Valenta

  Tomáš Valenta
  přidáno před 208 dny
  Dobrý den, připojuji se k Lence, resp. reaguji na Vaši odpověď. Na konci videa není recept, jak uvádíte, ale pouze neúplné shrnutí bez gramáže. Což je u těsta dost podstatná informace. Přimlouval bych se, abyste množství potravin uváděli vždy. Děkuji. Tomáš Valenta

  odpověď

 • Host

  Host
  přidáno před 218 dny
  Take se pripojuji na gramaze, vicemene vseho.

  odpověď

 • Lenka

  Lenka
  přidáno před 226 dny
  Dobrý den, mohla bych Vás poprosit a nějakou gramáž tvarohu a mouky? Děkuji.

  odpověď

 • kuchynelidlu.cz

  kuchynelidlu.cz
  přidáno před 225 dny
  Dobrý den, Lenko. Přinášíme Vám recept na tvarohové knedlíky s jahodami. 250 g tvarohu měkkého tučného Pilos 70 g krupice Castello 70 g hladké mouky Castello 1 vejce „M“ 70 g másla Pilos cukr Castello sůl s jódem Castello citronová kůra čerstvé jahody vanilinový cukr Castello tuzemák Alliance skořice mletá Mikado strouhanka Castello zakysaná smetana Pilos (18 % tuku) Postup: Máslo necháme změknout při pokojové teplotě, poté smícháme veškeré suroviny dohromady. Vzniklé těsto necháme odležet v ledničce asi 2 hodiny. Čerstvé jahody plníme do těsta, aby těsto bylo tenké, vaříme ve vodě ochucené vanilinovým cukrem, citronovou kůrou a tuzemákem. Podle velikosti vaříme 4-5 minut, jahody by neměly být rozvařené. Po vyndání obalíme ve strouhance orestované se skořicí. Podáváme ozdobené ovocem a lžící zakysané smetany. Recept najdete také na konci videa. Děkujeme Vám za zájem a přejeme příjemné vaření :)

 • Anet

  Anet
  přidáno před 249 dny
  Už se nemůžu dočkat, až si nasbírám voňavé a sladké jahody přímo ze záhonku a začnou jahodové hody, ve kterých nemůžou chybět jahodové knedlíky. Kdyby jste hledali samosběrny jahod ve vašem okolí, může pomoct stránka: https://jahodalera.cz/

  odpověď

zobrazit vše

Newsletter
Přihlásit se

Newsletter

Pokud si přejete dostávat informace o akcích a novinkách z kuchynelidlu.cz, zadejte svou e-mailovou adresu.