Kuchyne Lidlu

Blog

Rillettes – jednoduchý jedlý dárek v krásném balení

Zapojte se do diskuze

Napište svůj komentář

Vaši blízcí k narozeninám „nic nechtějí a nepotřebují“? Anebo snad dokonce „všechno mají“? Nikdo nechce dávat dárky, které mají potenciál akorát tak skončit na dně šuplíku. Jenže také nechcete na oslavu přijít s prázdnou, i když je oslavenec vyhlášený minimalista. Zkuste svým drahým udělat radost domácím naloženým masem v krásně zabalené skleničce. To ještě určitě nemají, ale rozhodně potřebují.

Skvělým jedlým dárkem jsou rillettes – vyslovují se [rijet] – masová pomazánka původem z Francie. Jejich příprava sice zabere pár hodin, ale nejde o nic složitého a prakticky veškerou práci za vás obstará rozpálená trouba.

Rillettes vznikají dlouhým pečením masa v sádle – tato technika se jmenuje konfitování (více o konfitování se dozvíte v Kulinářské akademii Lidlu). O recept na kachní rillettes, které se rozpadají na jazyku, se s námi podělil šéfkuchař Roman Paulus. Z jeho video návodu se dozvíte vše podstatné.

Kachní rillettes ve videoreceptu Kuchyně Lidlu

 

Každá sklenice může být dárková

To jediné, co budete navíc potřebovat, je balení – čistá sklenice a hezké víčko. Na přípravu budete mít dost času během konfitování. Vyberte hezké skleničky, které vám zbyly třeba od marmelády, hořčice nebo paštiky. Zbytky etiket a lepidla snadno odstraňte pomocí oleje, jedlé sody a starého zubního kartáčku. Sklenici důkladně vymyjte horkou vodou a nechte dobře vyschnout.

Pak už je potřeba jen dekorativní víčko, ať váš dárek vypadá k světu. Nejjednodušší je sklenici po naplnění rovnou přebalit balicím papírem. Půjčte si od dětí razítka a tiskátka, zkuste papír dozdobit pomocí děrovačky nebo ho zkrátka nechte jen tak. Věnování napište přímo na papír, nebo si ze čtvrtky vystřihněte jmenovky. Papír k horní části sklenice přivažte pěkným provázkem (bude vypadat líp než stuha). S obalem to ale nepřehánějte, nemusí v něm být celá sklenice. Lepší dojem uděláte, když bude hezky vidět i její obsah. K provázku pak můžete připevnit ještě snítku čerstvé bylinky nebo malou větvičku z jehličnanu.

Další možností je přilepit ozdobný papír přímo na víčko a věnování napsat na sklenici. Pokud se ale cítíte na preciznější dekorativní práci, můžete celé víčko opatrně přebarvit. Nejsnadnější je přikrýt otevřenou sklenici alobalem a víčko na něj našroubovat. Pak můžete víčko natřít vybranou barvou bez strachu, že skončí na sklenici nebo na spodní části víčka.

Ochucené rillettes uchovávejte pokud možno v chladu, kde vydrží několik dní (záleží na množství sádla). Neochucené pod vrstvou sádla sice vydrží v ledničce déle (minimálně 2 měsíce), ale věřte, že tyto kachní kousky se u nikoho dlouho neohřejí.

Kdo z vašich blízkých by si takový dárek zasloužil nejvíce? Nebo byste si ho raději nechali pro sebe? Napište nám to do komentářů!

Komentáře (0)

zobrazit vše

Newsletter
Přihlásit se

Newsletter

Pokud si přejete dostávat informace o akcích a novinkách z kuchynelidlu.cz, zadejte svou e-mailovou adresu.