Kuchyně
Česká
Počet porcí
4 porce
Doba přípravy
45 min.
Obtížnost
Začátečník
Vinná klobása již tradičně patří do sváteční kuchyně, ale pochutnáte si na ni v průběhu celého roku. Šéfkuchař Roman Paulus natočil video recept na smaženou vinnou klobásu na vepřovém sádle s hrachovou kaší. Zjistíte, jak správně připravit hrachovou kaši i jak dokonale usmažit šneky z vinné klobásy – ať už je obalíte jenom v mouce, nebo – stejně jako Roman Paulus – v kompletním trojobalu. Nakonec stačí přidat trochu smažené cibulky na ozdobu a pochutnat si.
Využijte novou funkci Kuchyně Lidlu a navolte si počet porcí, které se chystáte uvařit.
Automaticky vám spočítáme potřebné suroviny a vy ušetříte čas.
Energie
4 899 kJ / 1 179 kcal
Bílkoviny
42,80 g
Tuky
74,90 g
Vláknina
16,30 g
Sůl
4,40 g
Sacharidy
83,20 g
Nutriční hodnoty jsou vypočítány na jednu porci.
01.Hrách namočíme, necháme 3 hodiny odstát. Následně scedíme a v čisté vodě uvaříme doměkka.
Hrách osolte až těsně před dovařením. Kdybyste ho osolili hned na začátku, mohl by se vařit déle.
02.1 cibuli a česnek oloupeme, nakrájíme nadrobno a orestujeme v pánvi se lžící rozpuštěného sádla doměkka. Uvařený hrách z části scedíme a i s trochou vody přidáme k česneku s cibulí. Necháme pár minut vařit a na konci osolíme, opepříme a ochutíme majoránkou. Hotové rozmixujeme tyčovým mixérem.
03.Klobásu stočíme a propíchneme špejlemi. Obalíme v klasickém trojobalu, tedy nejprve v hladké mouce, následně v rozšlehaném vajíčku a nakonec ve strouhance. Smažíme dozlatova v pánvi s rozpáleným sádlem.
Jak poznat že je rozehřátý olej? Hoďte do něj špetku strouhanky a hned to poznáte.
04.Dvě cibule oloupeme, nakrájíme nadrobno a pomalu orestujeme dozlatova v pánvi se 4 lžícemi sádla.
05.Vinnou klobásu s kaší nandáme na talíř a přelijeme orestovanou cibulkou. Nakonec ozdobíme lístky listové petržele.
Vaše hodnocení pomáhá ostatním vybrat ten správný recept.
Pro hodnocení se musíte PŘIHLÁSIT