Roman Paulus
Doba přípravy1 hod.

Pečená Aljaška

Tohle je jediný požár na Aljašce, který si náramně užijete! Pečená Aljaška neboli Baked Alaska je jedinečný dezert, který v sobě kombinuje mrazivou zmrzlinu a dokřupava zapečený bílkový sníh. Šéfkuchař Roman Paulus vám ukáže, jak na to! S tvarováním samotného dortu budete potřebovat sice trochu trpělivosti, ale jakmile se do toho dostanete, budete si celou výrobu od začátku do konce náramně užívat. Až budete mít základ z piškotu a zmrzliny hotový, nezbude už nic jiného než nanést sníh a zapéct Aljašku flambovací pistolí nebo pár minutami v troubě.

SDÍLEJTE RECEPT S PŘÁTELI
RYCHLÁ NAVIGACE CO BUDETE POTŘEBOVAT POSTUP
Zvolte počet porcí:
1

Využijte novou funkci Kuchyně Lidlu a navolte si počet porcí, které se chystáte uvařit. Automaticky vám spočítáme potřebné suroviny a vy ušetříte čas.

  • kulatá mísa
  • potravinová fólie
  • flambovací pistole

POSTUP

Podle triku Kulinářské akademie Lidlu zde si upečeme tenký piškotový plát. Množství připravíme ze 6 vajec, tedy dvojnásobnou dávku.

Skleněnou misku potřeme olejem a vyložíme potravinovou fólií. Na fólii pokládáme nakrájené pláty piškotu a misku naplníme zmrzlinou. Pláty se klidně mohou překrývat, ale nesmí nám zůstat žádná mezera. 

Zmrzlinou naplněnou nádobu uzavřeme opět piškotovým plátem a zabalíme přečuhující fólií. Lehce udusáme a vložíme do mrazáku alespoň do druhého dne.

Druhý den si podle Kulinářské akademie Lidlu zde připravíme sníh na zapékání dezertů. 

Zmrzlý dezert vyklopíme, sundáme fólii a přendáme na servírovací talíř.

Kopeček potřeme připraveným sněhem. Nesnažíme se o hladký obmaz, ale chceme, aby na sněhu byly výčnělky a znatelná struktura.

Opatrně, ale důkladně opečeme flambovací pistolí. Dáváme si pozor, abychom sníh nespálili.

Dezert krájíme a servírujeme stejně jako dort a podáváme s malinovou omáčkou, čerstvým ovocem a lístky máty.

Přehrát recept

OHODNOŤTE RECEPT

BUDE SE VÁM HODIT

NEJNOVĚJŠÍ RECEPTY

NENECHTE SI UJÍT NOVÉ RECEPTY ROMANA PAULUSE, PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NAŠEHO NEWSLETTERU

Pravidelná dávka inspirace, tipů a triků i upozornění na zajímavé články v Magazínu Kuchyně Lidlu přímo do vaší e-mailové schránky.

PŘIHLÁSIT SE K ODBĚRU