Kuchyne Lidlu
podívejte se na video

Základní recept na lahodné, jemné a šťavnaté srnčí maso ze hřbetu trvá jen pár minut. Připravte si čerstvé bylinky, olivový olej a podívejte se na video šéfkuchaře Romana Pauluse v Kulinářské akademii Lidlu. Prozradí vám, jak upéct srnčí maso, aby zůstalo šťavnaté, jaké bylinky se k němu hodí a ty nejlepší přílohy, které chuť vysoké dokonale podtrhnou. Podívejte se na náš recept a uvařte si zvěřinu tak, jak to dělají v těch nejlepších restauracích.

Recept na pečený srnčí hřbet na přírodno

Potřebujeme:  alobal

Suroviny:

Srnčí hřbet:

 • vykostěné a očištěné maso ze srnčího hřbetu
 • sůl
 • pepř
 • extra panenský olivový olej
 • čerstvý rozmarýn
 • čerstvý tymián

Příloha:

Postup:

Očištěné maso ze srnčího hřbetu osolíme, opepříme a krátce opečeme v rozpálené pánvi s olivovým olejem.

Tip: Jak očistit srnčí hřbet najdete v triku Kulinářské akademie Lidlu zde.

Při opékání přidáme do pánve čerstvý rozmarýn a tymián a maso necháme zatáhnout ze všech stran – nepropékáme dlouho. Celý obsah pánve přendáme do pekáče, vložíme do trouby rozehřáté na 170 °C a pečeme 5-7 minut podle tloušťky masa. Po vyndání maso přendáme na studený talíř, přikryjeme alobalem a necháme ještě 5-7 minut odpočívat.

Servírujeme nakrájené na plátky a znovu lehce osolené s opečeným černým kořenem, batátovou kaší, omáčkou z portského vína a chipsy z černého kořene.

Tip: Jak připravit batátovou kaši (ze sladkých brambor), opečený černý kořen, chipsy z černého kořene a omáčku z portského vína se dozvíte v Kulinářské akademii Lidlu.

Komentáře (1)

 • jolanasohn@googlemail.com

  jolanasohn@googlemail.com
  přidáno před 519 dny
  Vážený pane Paulus, dnes jsem vařila podle Vás srnčí hřbet. Děkuji Vám za tento skvělý recept, to jídlo byl skutečný zážitek, Doporučuji všem, aby si tento skvost uvařili. Přeji Vám hodně zdaru ve vaší profesi i v osobním životě. Jolana Sohn

  odpověď

zobrazit vše

Newsletter
Přihlásit se

Newsletter

Pokud si přejete dostávat informace o akcích a novinkách z kuchynelidlu.cz, zadejte svou e-mailovou adresu.