Kuchyne Lidlu
podívejte se na video

Osvěžující a přitom tak snadný! Recept na citronový koláč ukáže šéfkuchař Roman Paulus ve videu Kulinářské akademie Lidlu. Dozvíte se, jak připravit citronovou náplň do slavného „lemon tart“, jak docílíte té správné konzistence citronového krému a přidá i tipy, jak dezert ozdobit bílkovým sněhem na zapékání, ovocem či zkaramelizovaným cukrem. Ať už máte raději tartaletky nebo velký ovocný koláč, s touhle jemnou citrusovou náplní docílíte těch nejlepších výsledků!

Recept na citronový koláč

Potřebujeme:  flambovací pistole, metlička                    

Suroviny na dva koláče:

 

Postup:

Většinu citronové šťávy, máslo a cukr za stálého míchání přivedeme do varu. Vanilkový pudinkový prášek rozmícháme se zbytkem studené citronové šťávy a přidáme k vroucímu základu. Krátce provaříme, mícháme, menší část takto připraveného základu nalijeme do misky k rozšlehaným vejcím se žloutky a dobře zamícháme. Ty pak přelijeme zpátky do hrnce ke zbytku vařící šťávy. Ještě jednou krátce zahřejeme (necháme opravdu jen párkrát zabublat) v hrnci a hotový krém nalijeme do připraveného korpusu.

 

Tip: Jak připravit korpus na ovocný koláč se dozvíte v triku Kulinářské akademie Lidlu zde.

 

Po ztuhnutí a vychladnutí posypeme třtinovým cukrem (podobně jako Crème brûlée) nebo ozdobíme sněhem za zapékání dezertů a zapečeme flambovací pistolí. Nakonec ozdobíme i ovocem a čerstvou mátou.

 

Tip: Jak připravit sníh na zapékání dezertů se dozvíte v triku Kulinářské akademie Lidlu zde.

Komentáře (2)

 • D

  D
  přidáno před 526 dny
  Dobrý den, co když nemám flambovací pistoli. Lze tento detert zapéct v troubě? Asi ne, že?

  odpověď

 • KuchniaLidla

  KuchniaLidla
  přidáno před 524 dny
  Dobrý den, osobně jsme zapékat v troubě nezkoušeli. Nicméně když troubu rozpálíte na maximum a zapnete větráček, teoreticky by se dílo mohlo povést. Dějte nám vědět, jak to u vás dopadlo, rádi se také něco přiučíme ;-) Dobrou chuť a hodně zdaru při pečení :-)

zobrazit vše

Newsletter
Přihlásit se

Newsletter

Pokud si přejete dostávat informace o akcích a novinkách z kuchynelidlu.cz, zadejte svou e-mailovou adresu.