Kuchyne Lidlu
podívejte se na video

Arabská kuchyně je v našich končinách poměrně exotická, arabské pokrmy jsou však stále populárnější. I zde najdeme typické dezerty, které se však od těch našich výrazně liší, a to hlavně vlivem klimatických podmínek. Jedním z oblíbených dezertů je kadayif, ořechový dezert připravovaný ze speciálního těsta, které připomíná těsto filo, nejedná se ovšem o pláty, nýbrž o tenké nitky. Ze syrového těsta se formují sladké závitky plněné ořechy. A jak se tento dezert připravuje dále, se dozvíte v následujícím videu s Romanem Paulusem. Přesvědčte se, že příprava je je snadná, dezert určitě všem zachutná a velmi rychle zmizí ze stolu.

Recept na kadayif

Suroviny

 • těsto na kadayif
 • nesolené pistácie
 • přepuštěné máslo
 • cukrový sirup připravený z vody a cukru v poměru 1:1 ochucený citronovou šťávou a kůrou, vanilkovým luskem (můžeme přidat i skořici)

Postup

Z těsta na kadayif vezmeme pár „vlasů”, posypeme sekanými pistáciemi a zabalíme smotek, pořádně utahujeme. Jednotlivé smotky skládáme vedle sebe do zapékací mísy, přelijeme přepuštěným máslem do 1/3, vložíme do trouby předehřáté na 175 - 180 °C a pečeme asi 30 minut dozlatova.

Po upečení slijeme přebytečné máslo a ještě za tepla přelijeme do poloviny cukrovým sirupem, který připravíme svařením vody a cukru s citronovou kůrou a šťávou a vanilkovým luskem, z něhož vyjmeme zrníčka (do sirupu vložíme i prázdný lusk), navrch posypeme ještě pistáciemi. Necháme odležet a podáváme nejlépe až druhý den.

Komentáře (3)

 • Host

  Host
  přidáno před 244 dny
  Je možné těsto na kadayif zakoupit v Lidlu?

  odpověď

 • KuchniaLidla

  KuchniaLidla
  přidáno před 243 dny
  Dobrý den, těsto koupíte v obchodech specializovaných na středomořskou kuchyni.

 • Host

  Host
  přidáno před 325 dny
  ten recept je na kunafu kadajif je jini dezert . https://www.google.com/search?q=%D9%82%D8%B7%D8%A7%D9%8A%D9%81&rlz=1C1AOHY_enCZ762CZ762&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjjuOq9rpbvAhXuiIsKHTDeB3wQ_AUoAXoECAcQAw&biw=1137&bih=704

  odpověď

zobrazit vše

Newsletter
Přihlásit se

Newsletter

Pokud si přejete dostávat informace o akcích a novinkách z kuchynelidlu.cz, zadejte svou e-mailovou adresu.