Kuchyne Lidlu

Blog

Inspirace na snídani

Zapojte se do diskuze

Napište svůj komentář

Chcete překvapit své blízké nebo si po ránu dopřát něco lepšího, než je chleba s máslem? Ať už máte rádi zdravé recepty, sladké syté snídaně nebo křupavé pečivo s domácí pomazánkou, mezi našimi snadnými nápady si jistě vyberete. Přinášíme vám tipy na tři neodolatelné snídaně, se kterými se předvedete v tom nejlepším světle.

Zdravá a plná energie

Patříte mezi ty, co po ránu potřebují dostatek energie, ale zároveň si hlídají jídelníček? Přinášíme fit snídani s quinoou a ovocem bez výčitek, po které se budete olizovat ještě dlouho poté, co bude miska prázdná. Lahodná směs quinoy, borůvek, malin, jahod a sladkého manga, završená plátky kokosu a čerstvou mátou dokáže okouzlit na první pohled. Quinou si můžete předvařit už večer do zásoby a ráno tak stačí jen vše nasypat do misky. Zdravá snídaně za 5 minut ode dneška není žádný problém.

Labužnická pro nedělní potěšení

Máte rádi sladké a skvělý začátek dne pro vás znamená pořádnou porci voňavé dobroty? Čerstvý francouzský toast s ovocem je to pravé ořechové. Představuje ideální sváteční snídani do postele, ale poslouží i jako dezert, lepší snídaně na víkend nebo ji můžete servírovat kdykoli, kdy chcete někomu udělat radost. Stačí vzít briošku (ale i toustový chléb nebo vánočku), rozpálit pánev, připravit vajíčka, šlehačku, ořechy a oblíbené ovoce. Pak už jen skládáte podle vlastní fantazie.

  

Domácí pečivo pro milovníky klasiky

Pokud se raději držíte osvědčeného křupavého pečiva, máme variantu i pro vás. Večer si upečte vlastní malé houstičky - banketky a připravte dýňovou fit pomazánku s kapkou medu podle receptů šéfkuchaře Romana Pauluse. Ráno pak už stačí jen namazat a snídaně je za minutu hotová. Tahle delikatesa je jasným důkazem, že lahodný začátek dne není jen pro ranní ptáčata, ale může si ho vychutnat i rozčepýřená sova s umžouranýma očima 😉. Navíc domácí pečivo a kvalitní zeleninová pomazánka vašemu tělu velmi prospějí a nezatíží svědomí.

Pokud máte homeoffice nebo jste s dětmi doma a zrovna nešijete roušky pro potřebné (za což vám patří velký dík), využijte čas, který byste strávili cestou do práce a ráno uvařte něco dobrého. Uvidíte, jak vám vydrží energie až do oběda, děti budou nadšené a navíc vás nebude už kolem desáté hodiny honit mlsná ;-) Dobrou chuť.

Komentáře (0)

zobrazit vše

Newsletter
Přihlásit se

Newsletter

Pokud si přejete dostávat informace o akcích a novinkách z kuchynelidlu.cz, zadejte svou e-mailovou adresu.