Kuchyne Lidlu

Blog

Proč jíst místní potraviny

Zapojte se do diskuze

Napište svůj komentář

Proč jíst lokální potraviny? Dobrých důvodů je hned 7!

 

Nakupování lokálních potravin není jen současný módní trend, ale také jedna z nejrozumnějších věcí, které můžete s ohledem na přírodu i své okolí udělat. Důvodů, proč tomu tak je, je rovnou celých sedm:

 

1. Čeští dodavatelé vytvářejí tisíce pracovních míst i v těch nejvzdálenějších regionech naší země. Díky tomu, že nakupujete lokální potraviny, podporujete zaměstnanost a ve výsledku i celou českou ekonomiku.

 

A close up of text on a whiteboardDescription automatically generated

 

2. Většina malých farmářů sází na důvěru. Proto se k velké části z nich můžete sami zajet podívat a na vlastní oči se přesvědčit, odkud vaše oblíbené jídlo pochází.

 

A drawing of a personDescription automatically generated

 

3. Jídlo od lokálních dodavatelů nemusí cestovat dlouho ani daleko. Díky tomu můžeme do prodejen objednat vždy jen tolik zboží, kolik se doopravdy zvládne prodat. Tak zamezujeme plýtvání a zbytečnému vyhazování jídla.

 

4. Krátké vzdálenosti od výrobce až do obchodů znamenají i mnohem menší uhlíkovou stopu a celkový dopad na životní prostředí. Nakupování místních potravin je tak také ekologické.

 

A close up of text on a black backgroundDescription automatically generated

 

5. Regionální dodavatele známe z velké části dokonce osobně. Díky tomu i dobře víme, jakou úroveň kvality má mít zboží, které od nich odebíráme, a dokážeme ji tak velmi přesně i pravidelně kontrolovat.

 

A picture containing text, whiteboard, drawingDescription automatically generated

 

6. Na místním jídle také ušetříte. Protože necestuje přes půlku zeměkoule, nemusíte připlácet nejenom za dopravu, ale také za drahé ochranné balení, které musí zboží přepravované na dlouhé vzdálenosti chránit.

 

A screenshot of a cell phoneDescription automatically generated

 

7. Díky tomu, že budete jíst lokální potraviny, příjemně zpestříte svůj jídelníček. Tím, že budete jíst sezónně navíc dodáte v každém roční období tělu přesně to, co právě potřebuje.

 

A drawing of a personDescription automatically generated

 

Dobrých lokálních potravin je celá řada. Dejte nám vědět do komentářů, jaká z nich je ta vaše nejoblíbenější.

 

 

Komentáře (0)

zobrazit vše

Newsletter
Přihlásit se

Newsletter

Pokud si přejete dostávat informace o akcích a novinkách z kuchynelidlu.cz, zadejte svou e-mailovou adresu.