Markéta Krajčovičová
Doba přípravy1 hod. 15 min.

Růžičky z listového těsta

Vyzkoušejte recept Markéty Krajčovičové na rychlé a snadné růžicky z listového těsta s jablky.
SDÍLEJTE RECEPT S PŘÁTELI
RYCHLÁ NAVIGACE CO BUDETE POTŘEBOVAT POSTUP
Zvolte počet porcí:
4

Využijte novou funkci Kuchyně Lidlu a navolte si počet porcí, které se chystáte uvařit. Automaticky vám spočítáme potřebné suroviny a vy ušetříte čas.

  • 2 × balení listového těsta Belbake
  • hladká mouka Castello na podsypání
  • 3 × červená jablka
  • 80 g másla Pilos
  • 1 × lžička mleté skořice Mikado
  • 2 × lžíce cukru moučka Castello + na posypání
  • 2 × lžíce Tuzemáku Alliance

POSTUP

Listové těsto rozvineme na pomoučněnou pracovní plochu a sundáme pečicí papír, kterým vyložíme plech na pečení. Doprostřed plechu položíme pečicí formu. Listové těsto podélně rozřízneme pomocí rádýlka na 6 stejných pásů. (Z dvou plátů těsta vznikne 12 pásů.)

Omytá jablka rozřízneme na poloviny, vykrojíme jádřince a nakrájíme pomocí škrabky na tenké měsíčky. Nakrájená jablka pokládáme vždy podél jednoho okraje každého pásu těsta tak, aby kousek jablka se slupkou vyčníval nad okraj těsta. Pásy těsta s jablky opatrně srolujeme. Spodní část těsta prsty přitlačíme a vytvoříme tak růžičky, které natěsno vložíme do pečicí formy, aby se při pečení nerozbalily.

V rendlíku rozpustíme máslo, do kterého přidáme skořici a moučkový cukr. Důkladně rozmícháme a přilijeme Tuzemák. Připravenou směsí polijeme růžičky v pečicí formě. Pečeme v předehřáté troubě na 180 °C pouze při spodním ohřevu asi 30 minut. Celou formu přikryjeme alobalem a dopékáme při 150 °C dalších 30 minut.

Servírování

Růžičky servírujeme posypané prosátým moučkovým cukrem.

Přehrát recept

OHODNOŤTE RECEPT

NEJNOVĚJŠÍ RECEPTY

NENECHTE SI UJÍT NOVÉ RECEPTY ROMANA PAULUSE, PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NAŠEHO NEWSLETTERU

Pravidelná dávka inspirace, tipů a triků i upozornění na zajímavé články v Magazínu Kuchyně Lidlu přímo do vaší e-mailové schránky.

PŘIHLÁSIT SE K ODBĚRU