Kuchyne Lidlu

Pomelo

Pomelo je největší známý citrusový plod. Je to velké kulaté ovoce rostoucí na stromech, které dosahuje váhy až do 2 kg a průměru do 20 cm. Plody pomela se vyskytují ve třech odrůdách: žluté, žlutozelené a ne příliš obvyklé - růžové.

Jak vypadá? Jak chutná?

Pomelo má nejhrubší kůru ze všech citrusů. Její tloušťka dosahuje až 5 cm. Když se dostaneme přes kůru, dopracujeme se k masité, čerstvé a šťavnaté dužině. Její barva závisí na odrůdě pomela - je žlutá nebo růžová. Uvnitř se nachází množství drobných semínek. Ovoce se konzumuje v syrovém stavu. Dají se z něj také vytvářet šťávy nebo džemy. Pomelo chutná kysele. Je možné jej zařadit mezi pomeranč a grapefruit - ne tak sladké jako pomeranč a ani tak hořké jako grapefruit. Šťáva z ovoce je sice kyselá, její podstata je ovšem alkalická.

Jak ho skladovat?

Po koupi je možné ovoce skladovat 2 až 4 měsíce.

Jaké má vlastnosti?

Toto ovoce má podobné vlastnosti jako pomeranč. Obsahuje vysoké množství vitamínu C, který bojuje v organismu proti infekcím. Díky tomu, že obsahuje antioxidanty, zpomaluje procesy stárnutí na buněčné úrovni. Říká se, že pomelo má povzbuzující a antidepresivní vlastnosti. Pravidelná konzumace tohoto ovoce nám zaručí hladkou pokožku. Díky cenným složkám zpomaluje kornatění tepen, snižuje obsah cholesterolu v krvi a detoxikuje organizmus.

 

Nutriční hodnoty ve 100 g ovoce:

• Energetická hodnota - 38 kcal

• Bílkoviny - 0,8 g

• Sacharidy - 9,7 g

• Tuky - 0,3 g

Zpět na Lidl Stánek


Newsletter
Přihlásit se

Newsletter

Pokud si přejete dostávat informace o akcích a novinkách z kuchynelidlu.cz, zadejte svou e-mailovou adresu.