Kuchyne Lidlu

Borůvky

Borůvky jsou bobulovité ovoce a existuje jich přibližně 450 odrůd. Mezi nejpopulárnější patří americká borůvka, která pochází ze Severní Ameriky. Indiáni věřili v její mimořádně léčivé účinky a připisovali jí magickou moc.

Jak je konzumovat?

Americké borůvky svým tvarem připomínají lesní borůvky, ale jejich plody je mnohem větší, špiní méně a obvykle jsou sladší. Borůvky je možné konzumovat v syrovém stavu, ale dokonale se hodí i pro jiné použití, např. při pečení nebo do ovocných výrobků. Borůvky je možné přidat také do masitých jídel.

Jaké mají vlastnosti?

Borůvky jsou považovány za přírodní elixír mládí - díky antioxidačním vlastnostem chrání nervové buňky před oxidačním stresem, což zlepšuje fungování celého nervového systému. Konzumace borůvek urychluje regeneraci nervových buněk, což má pozitivní vliv na koncentraci a paměť, také zpomaluje proces stárnutí. V plodech borůvky jsou obsaženy proantokyanidy, které pomáhají předcházet infekcím močových cest. V borůvkách se také nacházejí polyfenoly, které snižují hladinu cholesterolu v krvi.

Je možné konzumovat borůvky při dietě?

Borůvky jsou ovocem s nízkým obsahem kalorií a jejich konzumace příznivě ovlivňuje metabolismus. Výzkumy prokázaly, že plody borůvky pomáhají bojovat s přebytečnými kilogramy.

Pro koho jsou ještě užitečné?

Konzumovat borůvky se doporučuje zejména osobám, které tráví množství času u počítače, protože předcházejí mnohým onemocněním očí a ztrátě zraku.

 

Nutriční hodnoty ve 100 g ovoce:

• Energetická hodnota - 57 kcal

• Bílkoviny - 1 g

• Sacharidy - 14 g

• Tuky - 0 g

Zpět na Lidl Stánek


Newsletter
Přihlásit se

Newsletter

Pokud si přejete dostávat informace o akcích a novinkách z kuchynelidlu.cz, zadejte svou e-mailovou adresu.