Kuchyne Lidlu
podívejte se na video

Vinařské oblasti ve Francii

Blog

Vinařské oblasti ve Francii

Burgundsko

Pro svou polohu uprostřed Francie je nazýváno jejím srdcem. Jedná se o kraj vinné révy plný kvalitních restaurací a sklepů zaměřených na degustaci vína. Člověka si podmaní svou krajinou, kouzelnými městečky a slavnou dijonskou hořčicí, která se zde vyrábí.

Burgundsko je nejbohatší vinařská oblast ve Francii a tamější víno patří k tomu nejlepšímu, jaké lze ve světě najít. Côte-d'Or aneb „zlaté svahy” je název jedné z burgundských apelací, kde se vyrábí to nejlepší víno. Právě zde vznikají takové skvosty jako Pinot Noir nebo Chardonnay.

Údolí řeky Rhony

Jedna z nejstarších a přitom největších vinařských oblastí Francie je údolí řeky Rhony.

Rozprostírá se od Palance až téměř k samotnému Středozemnímu moři. Hned po Bordeaux je to z hlediska výroby druhá největší vinařská oblast. Právě zde vznikají výborná vína pocházející z modrých odrůd Syrah nebo Grenache.

Její historie sahá až do 6. století př.n.l. a vinice, které zde nalezneme, jsou kolébkou francouzského vinařství.

Alsasko

Z geografického pohledu je nám Alsasko nejbližší francouzskou vinařskou oblastí. Nachází se na východě krajiny u hranic s Německem a patří k nejdynamičtěji se rozvíjejícím a nejbohatším regionům Francie.

Alsaské nápoje – jak víno, tak i pivo – jsou známé na celém světě. Není se ovšem čemu divit, protože příroda v Alsasku nešetřila vodou, sluncem a rovněž tou správnou půdou, která je k pěstování vinné révy nutná. K nejznámějším odrůdám zde patří Riesling, Gewurztraminer, Riesling, Pinot Gris, Pinot Blanc, Sylvaner a Pinot Noir.

Komentáře (0)

zobrazit vše

Newsletter
Přihlásit se

Newsletter

Pokud si přejete dostávat informace o akcích a novinkách z kuchynelidlu.cz, zadejte svou e-mailovou adresu.