Kuchyne Lidlu
podívejte se na video

Vinařské oblasti ve Francii

Blog

Vinařské oblasti ve Francii

Zapojte se do diskuze

Napište svůj komentář

Burgundsko

Pro svou polohu uprostřed Francie je nazýváno jejím srdcem. Jedná se o kraj vinné révy plný kvalitních restaurací a sklepů zaměřených na degustaci vína. Člověka si podmaní svou krajinou, kouzelnými městečky a slavnou dijonskou hořčicí, která se zde vyrábí.

Burgundsko je nejbohatší vinařská oblast ve Francii a tamější víno patří k tomu nejlepšímu, jaké lze ve světě najít. Côte-d'Or aneb „zlaté svahy” je název jedné z burgundských apelací, kde se vyrábí to nejlepší víno. Právě zde vznikají takové skvosty jako Pinot Noir nebo Chardonnay.

Údolí řeky Rhony

Jedna z nejstarších a přitom největších vinařských oblastí Francie je údolí řeky Rhony.

Rozprostírá se od Palance až téměř k samotnému Středozemnímu moři. Hned po Bordeaux je to z hlediska výroby druhá největší vinařská oblast. Právě zde vznikají výborná vína pocházející z modrých odrůd Syrah nebo Grenache.

Její historie sahá až do 6. století př.n.l. a vinice, které zde nalezneme, jsou kolébkou francouzského vinařství.

Alsasko

Z geografického pohledu je nám Alsasko nejbližší francouzskou vinařskou oblastí. Nachází se na východě krajiny u hranic s Německem a patří k nejdynamičtěji se rozvíjejícím a nejbohatším regionům Francie.

Alsaské nápoje – jak víno, tak i pivo – jsou známé na celém světě. Není se ovšem čemu divit, protože příroda v Alsasku nešetřila vodou, sluncem a rovněž tou správnou půdou, která je k pěstování vinné révy nutná. K nejznámějším odrůdám zde patří Riesling, Gewurztraminer, Riesling, Pinot Gris, Pinot Blanc, Sylvaner a Pinot Noir.

Komentáře (0)

zobrazit vše

Newsletter
Přihlásit se

Newsletter

Pokud si přejete dostávat informace o akcích a novinkách z kuchynelidlu.cz, zadejte svou e-mailovou adresu.